Kapağı İndir

Kitap adı: Loş İklimlerin Hayvanları

Yazar: Çiğdem Demirhan

Yayın Tarihi: Ekim 2019

Editör: Ali Oktay Özbayrak

Sayfa Sayısı: 160

ISBN: 9786058088108

KİTABI SATIN AL
Bu Kitabı neden yayımladık?

Daha önce çeşitli dergilerde ve Biryudumkitap pasajlarında tanıştığımız Çiğdem Demirhan'ın öyküleri ve denemeleri, okur tarafından takdirle karşılandı. Biz de, Kutu Yayınlarının da Demirhan'ın da ilk kitabını büyük bir heyecanla yayımladık. 

Loş İklimlerin Hayvanları
Çiğdem Demirhan

"Sorunuza içtenlikle cevap vermek isterim. Yalnız siz de kulaklarınızı duyacakları konusunda uyarın. Zira bazı sözleri yalnızca söylemiş olmak değil; duymuş olmak da geri alınamaz bir durumdur. Hafızanızın ve midenizin bundan sonra hatırladıkça ekşiyecek taraflarını açık pencerelere doğru döndürün. Işıkları da biraz kısın; öğrenecekleriniz loş iklimlerin hayvanlarıdır."

Kitaptan Alıntı

Derin bir nefes aldım. Bir tane daha. Bir tane daha. Hiçbiri içime dolmadı. Bir yerinden delinmiş naylon bir poşet gibiydim. Atlayalım işte, dedi. Artık yan yana duruyorduk. Başım dönüyordu. Elim avucunda terden sırılsıklamdı. Sen gerçekten korkuyorsun, dedi. Bir an aşağıya baktım. Bir an masaya. Bir an geride kalan manzaralara. Düşen şeyler aslında bir müddet uçuyorlardı.

Editörün Notu

Loş İklimlerin Hayvanları, genç yazar Çiğdem Demirhan'ın ilk kitabı olarak yeryüzünde hiç yaşanmamış hikâyeleri okurlarıyla buluşturuyor.