Kapağı İndir

Kitap adı: Ellerin Elime Değdiği Zaman

Yazar: Mustafa Soyuer

Yayın Tarihi: Nisan 2019

Editör: Ali Oktay Özbayrak

Sayfa Sayısı: 128

ISBN: 9786058088115

KİTABI SATIN AL
Bu Kitabı neden yayımladık?

Daha önce çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanan Mustafa Soyuer'in ilk kitabının Kutu'dan çıkmasını arzuladık. Bir sonraki öykü seçkilerinde buluşmak üzere...

Ellerin Elime Değdiği Zaman
Mustafa Soyuer

"Hem ne kadar uzağa gidebilirdin ki benden? Yaşıyorsak aynı gurbeti yaşıyor, kavuşuyorsak aynı sılaya kavuşuyorduk. Sen orada grip olsan ben burada burnumu çekiyordum. Sen orada azıcık üşüsen ben burada paltomun yakasını kaldırıyordum. Bir yere geç kalsan sen orada, ben burada saatime bakıyordum. Farzımuhal sen orada balkona çıksan benim burada başım dönüyordu. Ama sen bilmiyordun, kimseler bilmiyordu.” (Uzayıp Giden O Tren Yolları)

Kitaptan Alıntı

Sesi dalıp çıkan dereler gibiydi adamın, dupduru. Yüzündeki çirkinlik sesine ve kalbine yansımamıştı her nasılsa. Yumuşacıktı sesi de kalbi de. Bir taşı bile ikna edebilirdi bu incelikle. Etten, kemikten ve duygudan yapılmış bir insan nasıl reddedebilirdi o incecik boynu öpmeyi. Bir taş değildi kalbi elbet. İkna olmuştu. Adamın boynuna doğru uzattı dudaklarını. Tam öpecekken… Ağır bir pişmanlığın bağrına taş gibi oturduğunu hissetti. Birden çekti dudaklarını. Bu vebali sırtlanmaktansa varsın değmesindi o ince boyuna dudakları. Bilmesindi o hazzı. Oysa adam bütün masrafı kabule hazırdı: “Varsa eğer bir vebali benim boynuma.” Öpse miydi acep?

Editörün Notu

Ellerin Elime Değdiği Zaman, bir ilk kitap. Bununla birlikte okurunu buldu ve kısa sürede 2. baskı yapmayı başardı.